Nasze serwery znajdują się w Krakowskim Data Center, w bezpiecznej okolicy, w budynku będącym pod całodobowym nadzorem oraz dodatkowo monitorowanym przez systemy alarmowe i przeciwpożarowe. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkich danych przechowywanych przez naszych klientów.
Bezawaryjność pracy oraz szybkość pobierania danych to dwie podstawowe cechy bardzo istotne dla wszystkich odwiedzających Państwa strony lub też prowadzących z Państwem korespondencję.
Obecnie standardem jest posiadanie szerokopasmowych łącz do kilku różnych operatorów oraz wykorzystywanie protokołu BGP. Krakowskie Data Center, w którym znajdują się nasze serwery podpięte jest do sieci szkieletowej pięciu operatorów:
- ATMAN: 1 Gbps (bezpośrednie styki z siecią TPSA i wieloma innymi, węzły międzyoperatorskie ATM-IX (ATM), WIX (Aster), GIX (GTS), IXP (ICM), wyjścia międzynarodowe Deutsche Telekom (T-Systems), Teleglobe, Level(3), DE-CIX)
- GTS: 1 Gbps (bezpośrednie styki z sieciami TPSA, Sprint, British Telecom, Cable & Wireless, DE-CIX, LINX, T-System, Teleglobe, Telia, WIX (www.wix.net.pl), 2 węzły sieci regionalnej we Frankfurcie i Wiedniu)
- Netia: 1 Gbps (bezpośrednie styki z sieciami ATM, Crowley, Cyfronet, Dialog, Energis, Lubman, NASK, Pozman, Silweb, TASK, TelEnergo, TPSA; podłączenie do WIX, dwa niezależne wyjścia za granicę poprzez TDC CS, T-Systems)
- ACK Cyfronet: 1 Gbps (Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet wchodzące w skład Konsorcjum Akademickich Sieci Komputerowych i Centrów Komputerów Dużej Mocy), połączenie z siecią PIONIER - główne ośrodki akademickie w Polsce, prywatni dostawcy usług szerokopasmowego dostępu do internetu, dwa niezależne wyjścia za granicę poprzez naukową sieć GEANT oraz Sprint
- PLIX: 1 Gbps (Polish Internet Exchange to największy punkt wymiany ruchu między operatorskiego w Polsce), aktualnie w PLIXie jest ponad 200 aktywnych portów (1GE i 10GE) oraz ponad 110Gbps ruchu między operatorami. Dzięki wewnętrznemu węzłowi między operatorskiemu ruch pomiędzy dużymi sieciami w Polsce podłączonymi do PLIXa może odbywać się bez udziału łącz i infrastruktury innych dostawców internetu.
Wykorzystanie szerokopasmowych łącz trzech operatorów jest podyktowane przede wszystkim faktem korzystania przez każdego z nich z zupełnie niezależnych sieci szkieletowych. Zastosowanie protokołu BGP przy takiej konstrukcji sieci praktycznie uniezależnia nas od awarii, ponieważ ruch automatycznie rozłoży się na pozostałe łącza, dzięki czemu praca naszych Klientów nie zostanie zakłócona. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że każdy z tych operatorów posiada własne bramki do wszystkich najważniejszych sieci (przede wszystkim do sieci TPSA jak i wyjście za granicę). Uniezależnia nas to między innymi od awarii lub przeciążenia bramek któregoś z operatorów.
Lokalizacja serwerowni w Polsce oraz fakt korzystania z łącz lokalnych dostawców dodatkowo zmniejsza ryzyko samej awarii - brak dodatkowych zagranicznych pośredników.
Wydajny system klimatyzacji zastosowany w pomieszczeniach serwerowni utrzymuje odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza. Pozwala to na stabilną i bardzo wydajną pracę wszystkich serwerów oraz innych elementów sieci.
Działanie wszystkich urządzeń oraz sieci nawet w przypadku długiej awarii zasilania podtrzymują wysokiej mocy zasilacze awaryjne (UPSy). Praca serwerów pozostanie nieprzerwana nawet w przypadku wielogodzinnych przerw w dostawie energii elektrycznej.